Jy is hier: Tuis / Blogs / Elektriese staalstandaarde Vergelyking: ASTM, IEC, EN, JIS en GB Graad Ekwivalente

Elektriese staalstandaarde Vergelyking: ASTM, IEC, EN, JIS en GB Graad Ekwivalente

Kyke: 0     Skrywer: Werfredakteur Publiseertyd: 2026-08-04 Oorsprong: Werf

Doen navraag

wechat-deelknoppie
lyn deel knoppie
Twitter-deelknoppie
Facebook-deelknoppie
linkedin-deelknoppie
pinterest-deelknoppie
whatsapp deel knoppie
deel hierdie deelknoppie

Geglobaliseerde voorsieningskettings vereis dat vervaardigers van motors, transformators en kragopwekkers materiaal oor verskeie streke heen verkry, wat streng kruisverwysing van internasionale materiaalstandaarde noodsaak. Om op nominale graad-ekwivalente te vertrou sonder om die onderliggende magnetiese en fisiese eienskappe te verifieer - soos kernverlies, deurlaatbaarheid en dikte - lei tot katastrofiese doeltreffendheiddalings, oormatige hitte-opwekking of meganiese mislukking tydens stampbewerkings.

Om die tegniese nuanses tussen ASTM, IEC, EN, JIS, GB en opkomende standaarde soos Indië se BIS (IS) te navigeer, is van kritieke belang vir verkrygingsingenieurswese. 'n Mismatch in toetsfrekwensies of bedekkingspesifikasies kan 'n hele produksielopie in die gedrang bring. Hierdie gids verskaf 'n definitiewe raamwerk vir die evaluering en kruisverwysing wêreldwyd Elektriese staal grade om presiese prestasie-ekwivalensie te verseker en verkrygingsrisiko's te versag.

imgi_2_Crgo-Silicon-Steel-640-640.png
  • Standaardiseringsbasislyne verskil: ASTM-standaarde evalueer tipies kernverlies by 60 Hz (Noord-Amerikaanse standaard), terwyl IEC, EN, JIS, GB en IS-standaarde evalueer by 50 Hz, wat wiskundige omskakeling vereis vir akkurate ekwivalensie.

  • Nomenklatuur onthul prestasie: Die meeste globale standaarde (EN, JIS, GB) kodeer die maksimum kernverlies en nominale dikte direk in die graadbenaming (bv. M270-50A dui 2,70 W/kg by 0,50 mm aan).

  • Meulhandelsmerke vs. Nasionale Standaarde: Hoëprestasie-ontwerpe verwys dikwels na eie kommersiële grade (bv. JFE se JN-reeks of Nippon Steel se spesialiteitsblaaie) wat stelselmatig teruggedekodeer moet word na gestandaardiseerde ASTM- of IEC-ekwivalente.

  • Bedekkingsekwivalensie is van kritieke belang: Om die basisstaalgraad te pas, is onvoldoende; isolasiebedekkings (bv. ASTM C-5 vs. IEC EC-5) moet ook in lyn wees om interlaminêre kortsluitings te voorkom.

  • Verifikasie is verpligtend: 'Ekwivalent' beteken nie 'identies' Meultoetssertifikate (MTC's), digtheidsaannamekontroles en Epstein-raamtoetse word vereis om magnetiese eienskappe te valideer voor grootmaatverkryging.

Hoe globale elektriese staalstandaarde vergelyk

Om te definieer wat 'n ekwivalente graad in masjienontwerp uitmaak, vereis ooreenstemmende kernverlies, magnetiese induksie, dikte en meganiese hardheid. Ingenieurs moet fundamentele industriële klassifikasies vasstel voor kruisverwysing. Koudgerolde nie-graangerigte (CRNGO) materiaal dien roterende masjinerie soos motors en kragopwekkers. Koudgerolde korrel-georiënteerde (CRGO) materiale ondersteun statiese transformators waar magnetiese vloed in 'n enkele voorkeurrigting beweeg.

Streeksraamwerke het onafhanklik ontwikkel voordat dit met internasionale IEC 60404-maatstawwe in lyn gebring is. Europese (EN/DIN), Japannese (JIS), Chinese (GB/T), Indiese (IS), Russiese (GOST) en Amerikaanse (ASTM) standaarde wissel verskillend met hierdie globale basislyne. Die belangrikste verskil lê in toetsmetodologieë. Noord-Amerikaanse standaarde toets magnetiese eienskappe by 60 Hz. Die res van die wêreld toets teen 50 Hz. Jy kan nie 'n 60 Hz kernverlieswaarde direk met 'n 50 Hz waarde vergelyk sonder om spesifieke omskakelingsfaktore toe te pas wat gebaseer is op die materiaal se dikte en allooisamestelling nie.

Om 'n ware ekwivalensieraamwerk daar te stel, moet ingenieurspanne verskeie kernparameters behalwe net die basiese graadnaam evalueer. 'n Eenvoudige kruisverwysingskaart mis dikwels die subtiele metallurgiese verskille wat bepaal hoe 'n materiaal onder vrag optree. Ons kyk na spesifieke sukseskriteria wanneer 'n alternatiewe materiaalbron gevalideer word.

  1. Maksimum kernverlies by die teikenbedryfsinduksie (gewoonlik 1.5T of 1.7T).

  2. Minimum magnetiese polarisasie by spesifieke magnetiese veldsterktes (bv. 2500 A/m, 5000 A/m, 10000 A/m).

  3. Stapelfaktor en lamineringsfaktor, wat bepaal hoeveel aktiewe magnetiese materiaal in 'n gegewe kernvolume pas.

  4. Meganiese eienskappe, insluitende treksterkte, treksterkte en Vickers-hardheid, wat die slytasie direk beïnvloed tydens stamp.

  5. Isolasiebedekking tipe, dikte en termiese weerstand.

Wanneer CRNGO teenoor CRGO evalueer word, kan die terminologie oor streke soms vervaag. CRNGO is ontwerp om isotropiese magnetiese eienskappe te hê, wat beteken dat dit relatief ewe in alle rigtings werk. Dit maak dit ideaal vir die roterende magnetiese velde wat in elektriese motors voorkom. CRGO word verwerk om die kristalstruktuur van die silikonstaal in die rolrigting in lyn te bring, wat baie beter magnetiese eienskappe in daardie enkele rigting bied, wat perfek is vir die stilstaande vloedpaaie in transformators.

Materiaal tipe

Primêre Aansoek

Magnetiese eienskappe

Tipiese silikoninhoud

CRNGO (nie-georiënteerd)

Motors, kragopwekkers, alternators

Isotroop (Gelyk in alle rigtings)

0,5% tot 3,2%

CRGO (graangerig)

Kragtransformators, Verspreidingstransformators

Anisotroop (hoogs rigtinggewend)

3,0% tot 3,5%

Die toetsfrekwensie-teenstrydigheid bly die grootste struikelblok in wêreldwye verkryging. Noord-Amerikaanse roosters werk teen 60 Hz, so ASTM-standaarde evalueer natuurlik kernverlies op hierdie frekwensie. Europese en Asiatiese roosters werk teen 50 Hz. Omdat kernverlies nie-lineêr toeneem met frekwensie as gevolg van werwelstroom en histerese-effekte, sal 'n materiaal wat teen 1.50 W/kg by 50 Hz gegradeer is, 'n aansienlik hoër verlies toon—dikwels rondom 1.95 tot 2.10 W/kg—wanneer dit by 60 Hz getoets word. Verkrygingsingenieurs moet empiriese omskakelingsformules gebruik of spesifieke 50/60 Hz-toetsdata van die meule versoek om te verseker dat die Elektriese staal voldoen aan die ontwerpvereistes.

1347.png

ASTM Elektriese Staal Grade Verduidelik

Noord-Amerikaanse verkryging maak sterk staat op ASTM-spesifikasies. ASTM A677 dek volledig verwerkte nie-georiënteerde materiale. ASTM A683 dikteer vereistes vir semi-verwerkte nie-georiënteerde variante. ASTM A876 beheer graangeoriënteerde grade wat in kragverspreiding gebruik word. Hierdie spesifikasies dikteer beide die toetsparameters en die aanvaarbare fisiese toleransies vir huishoudelike meulens.

ASTM-nomenklatuur verskil aansienlik van internasionale eweknieë. 'n Benaming soos 47F165 breek af in spesifieke imperiale metrieke. Die '47' verteenwoordig die nominale dikte in duisendstes van 'n duim (0,047 duim). Die 'F' dui op 'n volledig verwerkte materiaal. Die '165' spesifiseer die maksimum kernverlieslimiet van 1,65 W/lb getoets by 1,5 Tesla en 60 Hz. Wanneer internasionaal verkry word, moet ingenieurs hierdie ASTM-kernverlieswaardes herbereken van W/lb by 60 Hz tot W/kg by 50 Hz om geskikte IEC- of EN-ekwivalente te vind.

Volledig verwerkte materiale (ASTM A677) kom van die meule af met hul magnetiese eienskappe ten volle ontwikkel. Die vervaardiger stempel eenvoudig die laminerings en monteer die kern. Semi-verwerkte materiale (ASTM A683) vereis 'n finale spanningsverligting uitgloeiproses na gestempel om hul gegradeerde magnetiese eienskappe te bereik. Hierdie uitgloeistap verwyder die meganiese spanning wat tydens die ponsproses ingestel word, wat andersins die magnetiese werkverrigting sou verswak.

ASTM Graad Voorbeeld

Dikte (duim/mm)

Maksimum kernverlies (W/lb @ 60Hz)

Ongeveer 50Hz ekwivalent (W/kg)

36F145

0,036' / 0,91 mm

1.45

~2,50

47F165

0,047' / 1,19 mm

1.65

~2,85

64F200

0,064' / 1,63 mm

2.00

~3,45

Graan-georiënteerde materiale onder ASTM A876 volg 'n effens ander naamkonvensie. 'n Graad soos 27G051 dui op 'n dikte van 0,0106 duim (0,27 mm), 'G' vir graangeoriënteerde, en 'n maksimum kernverlies van 0,51 W/lb by 1,5T en 60 Hz. Die toetsing vir hierdie materiale steun sterk op die Epstein-raammetode, wat die magnetiese eienskappe meet van gestandaardiseerde reghoekige stroke wat van die spoel gesny is. Die Epstein-toets bly die goue standaard vir die validering van meultoetssertifikate teen ASTM-vereistes.

Elektriese staalstandaarde Vergelyking

EN en IEC Elektriese Staal Grade Verduidelik

Europese en internasionale markte gebruik EN 10106 en IEC 60404-8-4 vir nie-georiënteerde grade. Graan-georiënteerde materiale val onder EN 10107 en IEC 60404-8-7. Hierdie standaarde vorm die basislyn vir die meeste wêreldwye vervaardiging buite Noord-Amerika. Hulle verskaf 'n duidelike, metrieke-gebaseerde nomenklatuurstelsel wat die materiaal se fisiese en magnetiese vermoëns direk kommunikeer.

Dekodering van die Europese naamkonvensie onthul presiese prestasiemaatstawwe. Neem die graad M330-50A as 'n voorbeeld. Die 'M' staan ​​vir magnetiese staal. Die '330' dui op 'n maksimum spesifieke totale verlies van 3,30 W/kg getoets by 1,5 Tesla en 50 Hz. Die '50' verteenwoordig 'n nominale dikte van 0,50 mm. Die 'A' dui op 'n nie-georiënteerde, volledig verwerkte blad. Ou Duitse DIN-standaarde, soos DIN 46400, verskyn steeds op ouer bloudrukke. U moet hierdie historiese benamings aan moderne EN/IEC-ekwivalente karteer om huidige voorsieningskettingversoenbaarheid te verseker.

Die IEC 60404-reeks is omvangryk en dek nie net materiaalspesifikasies nie, maar ook die presiese toetsmetodologieë wat nodig is om dit te valideer. IEC 60404-2 definieer die Epstein-raamtoetsprosedures, wat verseker dat 'n meule in Duitsland en 'n meule in Suid-Korea presies dieselfde fisiese opstelling gebruik om kernverlies en deurlaatbaarheid te meet. Hierdie standaardisering is wat verkrygingspanne in staat stel om wêreldwyd materiaal met selfvertroue te verkry.

EN/IEC Graad

Dikte (mm)

Maksimum kernverlies (W/kg @ 50Hz, 1,5T)

Min polarisasie (Tesla @ 5000 A/m)

M230-35A

0.35

2.30

1.60

M270-50A

0.50

2.70

1.60

M330-50A

0.50

3.30

1.60

M400-65A

0.65

4.00

1.60

By die hantering van graan-georiënteerde materiale onder EN 10107, verskuif die nomenklatuur effens. 'n Graad soos M140-30S dui op 'n maksimum kernverlies van 1,40 W/kg by 1,7 Tesla en 50 Hz, 'n dikte van 0,30 mm, en 'S' vir konvensionele korrel-georiënteerde materiaal. Hoë-deurlaatbaarheidsgrade gebruik 'P' in plaas van 'S', wat materiaal aandui wat verwerk is om selfs skerper kristalbelyning te verkry, wat tot laer verliese en hoër induksievlakke lei. Hierdie hoëdeurlaatbaarheidsgrade is noodsaaklik om aan streng energiedoeltreffendheidsregulasies in moderne transformatorontwerpe te voldoen.

JIS Elektriese Staal Grade Verduidelik

Japannese nywerheidstandaarde handhaaf streng belyning met IEC-metodologieë, terwyl sommige van die wêreld se mees gevorderde eie meulvermoëns ondersteun word. JIS C 2552 beheer nie-georiënteerde velle, terwyl JIS C 2553 graangeoriënteerde produksie dek. Die JIS-nomenklatuurformaat deel direkte strukturele ooreenkomste met IEC-standaarde, wat kruisverwysing relatief eenvoudig maak vir basislynmateriaal.

'n Standaard JIS-benaming soos 50A290 dui op 'n 0.50 mm dikte ('50'), volledig verwerkte nie-georiënteerde status ('A'), en 'n maksimum kernverlies van 2.90 W/kg by 50 Hz ('290'). Die markwerklikheid wyk egter dikwels af van standaardbenamings. Japannese meulens soos JFE Steel en Nippon Steel oorheers die hoë-doeltreffendheid, dun-maat mark. Ingenieurs kom gereeld eie kommersiële reekse teë, soos JFE se JN-, JNP- of JN-H-grade. U moet hierdie eiendomsbenamings sistematies terug karteer na standaard JIS- of ASTM-maatstawwe deur die meule se spesifieke tegniese datablaaie te gebruik.

Die eie grade wat deur Japannese meulens ontwikkel is, verskuif dikwels die grense van wat moontlik is binne die standaard JIS-raamwerk. Byvoorbeeld, standaard JIS C 2552 kan by 'n sekere kernverlies vir 'n 0.35 mm dikte uitkom, maar 'n eie graad van Nippon Steel kan 'n 10% tot 15% vermindering in kernverlies by dieselfde dikte bied. Dit word bereik deur gevorderde metallurgiese beheer, die optimalisering van die silikon- en aluminiuminhoud, en die gebruik van hoogs gespesialiseerde rol- en uitgloeiingstegnieke.

JIS Graad

Dikte (mm)

Maksimum kernverlies (W/kg @ 50Hz, 1,5T)

Ekwivalente EN Graad

35A230

0.35

2.30

M230-35A

50A290

0.50

2.90

M290-50A

50A470

0.50

4.70

M470-50A

Wanneer u uit Japan verkry, is dit ook van kritieke belang om hul bedekkingsbenamings te verstaan. JIS spesifiseer verskeie isolasiebedekkings, dikwels gekategoriseer volgens hul samestelling (organies, anorganies of semi-organies) en hul beoogde toepassing (ponsbaarheid, sweisbaarheid of hoë-temperatuur weerstand). Om te verseker dat die JIS-bedekking in lyn is met die vereiste ASTM- of IEC-bedekkingspesifikasie, is net so belangrik as om die magnetiese eienskappe te pas. 'n Mispassing hier kan lei tot ernstige interlaminêre kortsluiting en kernversaking.

nuus_hoofbeeld_82957206 17382764812 7.jpg

GB/T Elektriese staalgrade verduidelik

Chinese vervaardiging maak staat op die GB/T-standaardiseringsraamwerk. GB/T 2521.1 spesifiseer vereistes vir nie-georiënteerde materiale. GB/T 2521.2 dek graangeoriënteerde produksie. Die Chinese nomenklatuurstelsel weerspieël direk IEC-dikte- en kernverlies-metrieke, wat makliker internasionale handel en materiaalvervanging vergemaklik.

'n Tipiese Chinese graad soos 50W310 breek logies af. Die '50' dui 'n 0.50 mm dikte aan. Die 'W' dui nie-georiënteerde elektriese staal aan . Die '310' verteenwoordig 'n maksimum kernverlies van 3.10 W/kg by 50 Hz. Implementeringswerklikhede vereis noukeurige verskafferkontrolering. Konsekwentheid verskil aansienlik tussen Vlak 1 Chinese meulens, soos Baosteel of WISCO, en kleiner Vlak 2- of Vlak 3-produsente. Verkrygingspanne moet variasies in magnetiese verouderingslimiete en dimensionele toleransies bestuur wat onder die breër GB/T-sambreel gespesifiseer word.

Magnetiese veroudering is 'n kritieke faktor by die evaluering van GB/T-materiaal. Veroudering verwys na die agteruitgang van magnetiese eienskappe oor tyd, tipies veroorsaak deur die neerslag van koolstof en stikstof onsuiwerhede binne die staal matriks. Vlak 1-meulens gebruik gevorderde vakuumontgassingstegnieke om hierdie onsuiwerhede tot onbeduidende vlakke te verminder, om te verseker dat die materiaal nie-verouderend bly nie. Materiale van laer-vlak meulens kan egter aansienlike veroudering toon, wat lei tot verhoogde kernverliese en hoër bedryfstemperature in die veld na 'n paar maande se gebruik.

GB/T-graad

Dikte (mm)

Maksimum kernverlies (W/kg @ 50Hz, 1,5T)

Tipiese toepassing

35W250

0.35

2.50

Hoë-doeltreffendheid motors

50W310

0.50

3.10

Standaard industriële motors

50W470

0.50

4.70

Klein toestelle, fraksionele HP-motors

65W600

0.65

6.00

Laekoste, laedienssiklustoepassings

Dimensionele toleransies vereis ook streng toesig wanneer dit onder GB/T-standaarde verkry word. Kroon (die verskil in dikte tussen die middel en die rande van die spoel) en randval moet streng beheer word om 'n hoë stapelfaktor te verseker. Oormatige kroon lei tot los kerns, verhoogde vibrasie en hoër akoestiese geraas in die finale masjien. Versoek altyd gedetailleerde dimensionele inspeksieverslae saam met die standaard magnetiese toetsdata wanneer 'n nuwe GB/T-verskaffer gekwalifiseer word.

IS Elektriese Staal Grade en BIS Vereistes

Die Indiese mark funksioneer onder die Buro vir Indiese Standaarde (BIS). IS 648 dikteer spesifikasies vir CRNGO-materiaal. IS 3024 beheer CRGO-materiaal. Die Indiese nomenklatuur volg 'n soortgelyke metrieke patroon as Europa en China. 'n Graad soos 50C350 dui op 'n 0.50 mm dikte ('50'), standaard kernverlieskategorie ('C'), en 'n maksimum verlies van 3.50 W/kg ('350').

Om materiaal in die Indiese vervaardigingsmark in te voer, vereis streng nakoming van die BIS-sertifiseringsraamwerk. Buitelandse meulens moet verpligte BIS-sertifisering verkry om die Indiese mark te voorsien. Ekwivalensie op papier omseil nie hierdie wetlike vereiste nie. Verkrygingspanne moet beide die tegniese ekwivalensie van die materiaal en die aktiewe BIS-sertifiseringstatus van die produserende meule verifieer om doeaneverwerpings en voorsieningskettingonderbrekings te vermy.

Die BIS-sertifiseringsproses is streng. Dit behels fabrieksoudits deur Indiese inspekteurs, uitgebreide materiaaltoetsing by BIS-goedgekeurde laboratoriums, en deurlopende nakomingsmonitering. Dit verseker dat materiaal wat die Indiese mark betree, aan streng kwaliteit- en veiligheidstandaarde voldoen. Vir wêreldwye vervaardigers wat produksiefasiliteite in Indië opstel, is die navigasie van hierdie sertifiseringslandskap net so krities soos om die tegniese spesifikasies van die staal self te bestuur.

IS-graad (CRNGO)

Dikte (mm)

Maksimum kernverlies (W/kg @ 50Hz, 1,5T)

Ekwivalente IEC Graad

35C250

0.35

2.50

M250-35A

50C350

0.50

3.50

M350-50A

65C530

0.65

5.30

M530-65A

Wanneer IS-standaarde met ander globale raamwerke kruisverwys word, moet ingenieurs ook aandag gee aan die spesifieke toetstoestande wat in IS 648 en IS 3024 uiteengesit word. Alhoewel dit oor die algemeen ooreenstem met IEC 60404, kan daar geringe variasies in monstervoorbereiding of toetstoerustingkalibrasievereistes wees. Maak altyd staat op die werklike Meultoetssertifikaat-data eerder as om perfekte belyning te aanvaar wat uitsluitlik op die graadbenaming gebaseer is.

Gevolgtrekking

Met meer as 20 jaar ondervinding in die elektriese staalmark en meer as 16 jaar se vervaardigingskundigheid, SHERAXIN verskaf CRGO- en CRNGO-spoele, -stroke en -velle vir transformatorkerne en elektriese laminerings. Ondersteun deur pasgemaakte produksievermoëns en 'n gevestigde internasionale voorsieningsnetwerk, help die maatskappy globale kliënte om elektriese staalprodukte te verkry wat aan verskillende magnetiese, dimensionele, verwerkings- en afleweringsvereistes voldoen.

  • Versoek volledige Meultoetssertifikate (MTC's) vir elke bondel om werklike kernverlies en deurlaatbaarheid teen die nominale standaardvereistes te verifieer.

  • Pas die korrekte wiskundige omskakelingsfaktore toe wanneer Noord-Amerikaanse 60 Hz-data met internasionale 50 Hz-spesifikasies kruisverwys word.

  • Bevestig die verenigbaarheid van isolasiebedekking saam met basismetaal-eienskappe om interlaminêre kortsluiting in gestapelde kerne te voorkom.

  • Oudit Vlak 2 en Vlak 3 internasionale meulens spesifiek vir nakoming van magnetiese veroudering en meet konsekwentheid oor spoelwydtes.

  • Verifieer aktiewe BIS-sertifiseringstatus vir enige meule wat materiaal verskaf wat bestem is vir die Indiese vervaardigingsmark.

Gereelde vrae

V: Kan ek 'n ASTM-graad direk met 'n EN-graad vervang?

A: Direkte vervanging vereis herberekening van kernverlieswaardes. ASTM toets by 60 Hz, terwyl EN toets by 50 Hz. U moet 'n omskakelingsfaktor toepas wat gebaseer is op dikte en legering om ware magnetiese ekwivalensie te verseker voordat u dit vervang.

V: Wat beteken die 'A' in die EN elektriese staal nomenklatuur?

A: In EN-nomenklatuur dui die 'A' aan dat die materiaal 'n nie-georiënteerde, volledig verwerkte staalplaat is wat gereed is vir stamp en stapel sonder bykomende uitgloeiing.

V: Hoe verskil eie meulgrade van nasionale standaarde?

A: Eiendomsgrade van meulens oorskry dikwels nasionale standaardminimums. Hulle kan strenger diktetoleransies, laer kernverliese of gespesialiseerde bedekkings bied wat nie eksplisiet in standaard JIS- of GB/T-raamwerke gedefinieer word nie.

V: Is BIS-sertifisering verpligtend vir alle elektriese staal wat Indië binnekom?

A: Ja. Die Buro vir Indiese Standaarde gee opdrag dat alle ingevoerde elektriese staal van 'n BIS-gesertifiseerde meule moet kom. Tegniese ekwivalensie alleen is onvoldoende vir doeane-uitklaring.

V: Waarom is laag-ekwivalensie so belangrik soos kernverlies?

A: Isolasiebedekkings verhoed dat elektriese strome tussen gestapelde laminerings spring. As jy 'n graad vervang, maar 'n minderwaardige of onversoenbare deklaag gebruik, sal die gevolglike interlaminêre kortsluitings ernstige oorverhitting en doeltreffendheidverlies veroorsaak.

Verwante produkte

Ons het meer as 20+ jaar ondervinding in die elektriese staalmark en meer as 16+ jaar se vervaardigingservaring.

KONTAK ONS

WhatsApp: +86 19822778886
Tel: +86- 19822778886
E-pos: sales@sheraxin.com
Voeg by: No. 9, Kaijin Road, Jinnan Industrial Park, Nanzha Street, Jiangyin City, Wuxi, Jiangsu, China

VINNIGE SKAKELS

PRODUKTE KATEGORIE

TEKEN IN VIR ONS NUUSBRIEF

Kopiereg © 2025 Wuxi Sheraxin Electrical Steel Co., Ltd. Alle regte voorbehou.| Werfkaart | Privaatheidsbeleid